ip adres bulma

ip Sorgulama ip Adresim ip Numaram

İp sorgulama İp adresinden adres bulma ip adresini öğrenme,İp adresini harita üzerinde gösterme üzerine yaptığınız tüm sorgulamaları bu sayfamızdan yapabilirsiniz.Aşağıda size ait olan ip numarası ve bilgiler otomatik olarak görüntülenir.arama kutusuna başka İp numaralarını girerek adres sorgulaması yapabilir harita üzerinden adresi görüntüleyebilirsiniz.Verilen bilgiler yaklaşık bilgilerdir.Harita üzerinde yaklaştırma uzaklaştırma büyütme seçeneklerini kullanarak net görüntü alabilirsiniz..

Aşağıdaki İP Arama aracında şu an online olduğunuz İP adresi gözükmekte..”Search” Kutusuna Aramak istediğiniz İP numarasını yazıp yaklaşık adresi haritada görüntüleyin.

Sayfa Konusu:

İp adres sorgulama,harita üzerinde ip adres inceleme,İp adresm ne,ip adresim,ip numaram,ip den adres arama,ip adresi bul,İp sorgulama İp adresinden adres bulma ip adresini öğrenme

IP NO NEDİR?

İnternette her bilgisayarın bir IP (Internet Protokol) adresi vardır. Bir IP adresi, noktalarla ayrılan dört rakamdan oluşur.Bir bilgisayarın IP adresi varsa, Internet üzerindeki tüm bilgisayarlar bu adresi kolayca bulur. Yani bir sitenin IP adresini biliyorsanız, Web tarayıcınıza bu adresi yazarak da bağlanabilirsiniz. Ancak bu rakamları akılda tutmak zor olduğundan her bir IP adresine karşılık gelen alan adları verilmiştir. Çoğu Internet Servis Sağlayıcılarda bulunan özel sunucu bilgisayarlardan oluşan bir ağ, hangi alan adının hangi İP adresine karşılık geldiği bilgisini tutar ve kullanıcıları doğru adreslere yönlendirir. Internet’te trafiğin işlemesi bu IP adreslerine bağlıdır. Böylece hiçbir karışıklık olmaz.Siz de Internete bağlandığınızda bilgisayarınıza bir IP adresi atanıyor. Ancak çoğu kullanıcının IP adresi dinamiktir, yani servis sağlayıcınızda o an boş bulunan bir IP adresi atanır. Bu yüzden her bağlantıda IP adresinizin son numarası değişir..

3 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir