Konya Haritası


 

Konya Haritası

Bu sayfada Konya merkez haritası görüntülenmektedir.Konya Haritası üzerinde detaylı inceleme yapabilirsiniz.Harita araçlarını kullanarak uzaklaştırma yakınlaştırma yada gezinme seçeneklerini kullanarak harita üzerinde gezinme yapabilirsiniz.Ayrıca haritanın sağ üst köşesindeki sekmeleri kullanarak ”Uydu” ”Coğrafik”ve ”3D Boyut” görüntüleme yapabilirsiniz.Harita üzerinde bilgi balonunda ”Yol Tarifi” ve ”Yakın çevrede arama” seçenekleriyle detaylı bilgiler alabilirsiniz.


Konya Adres Bulma, Konya Haritadan Adres Bul

Aşağıdaki harita üzerinde Konya Adres Bulma Telefon bulma aracını kullanabilirsiniz.Arayacağınız yer ve il adını yazıp arama yapın haitanın sağında ilgili arama sonuçları listelenecektir.Özellikle mekanlar, kurum,firma,eczane okul,banka,işletmeler ve aklınıza gelebilecek her türlü adresi ve telefon numaralarını kolaylıkla bu araç sayesinde bulabilirsiniz.


Konya haritasından adres bulma,Konya haritası adres arama ve telefon numarası bulmak için yukarıdaki harita üzerindeki arama kutusuna armak istediğiniz yerin adını ve bulunduğu il adını yazıp yani Konya yazıp ”Ara Bul” butonuna tıklayın.Arama sonuçları haritanın sağında listelenecektir.Aynı zamanda harita üzerinde aradığınız adresin cadde sokak görüntüsü belirecek.Yakınlaştıma uzaklaştırma ve hareket ettirme özelliği ile detaylı inceleme yapabilirsiniz….Örnek Arama: ”Dedeman otel Konya” ”Selçuk üniversitesi Konya” gibi arama yapınız.Bütün mekanları,okul hastane,otel,restorant.eczane,kurumlar,banka ve aradığınız tüm yerlerin adres ve telefon bilgilerini bulabilirsiniz.


Konya'dan görüntüler

Konya, Konya ilinin merkezi şehiridir. Trafik plaka numarası 42’dir. 1875’te kurulan Konya Belediyesi, 1984’te çıkarılan 3030 sayılı yasa gereğince “Büyükşehir” statüsüne kavuşmuş olup 1989’dan beri belediye hizmetleri bu statüye göre yürütülmektedir. Karatay, Meram, Selçuklu olmak üzere büyükşehir belediyesine bağlı 3 merkez ilçeden oluşmaktadır.
Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerindendir.Anadolu Kaplanları’ndandır.Şehrin futbol takımı Konyaspordur.Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal, etliekmek sayılabilir.39.000 km2’lik yüzölçümü ile Türkiye’nin en geniş ili olan ve Orta Anadolu yaylası üzerinde Ankara, Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon ve Eskişehir illeri ile komşu olan Konya, 36° 22′ ve 39° 08′ kuzey paralelleri ile 31° 14′ ve 34° 05′ doğu meridyenleri arasında yer alır. Başta büyük ilçeleri Ereğli, Beyşehir, Akşehir’dir. Toplam 31 ilçesi vardır. Konya büyükşehir nüfusu 2011 sonu itibariyle 1.085.000 olup Türkiye genelinde 7. sıradadır. İl genelinde ise 2.100.000 olan nüfusuyla Konya ili Türkiye’nin en kalabalık 6. ilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir