Adres Kayıt Sorgulama

Adres Doğrulama, Adres Kayıt Sorgulama Sistemi

 Adres Kayıt Sorgulama işlemi aşağıda detaylı ve resimli olarak anlatmaya çalıştık.Adımları izleyerek adres Kayıt Sistemi içerisinde Adres Kayıt Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemini yapmak için TC Kimlik No gerekmektedir. Kimlik numaranız ile aşağıdaki linkten yönleneceğiniz sayfada gerekli yerleri doldurarak Adres Kayıt Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca Adres doğrulama sistemine kayıtlı değilseniz, yeni kayıt işlemini de online olarak yapabilirsiniz. Adres Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olduğunuzu sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız

adres kayıt sorgulama1 Adres Kayıt Sorgulama için TIKLAYIN>>

Yukarıdaki linkten yönlendiğiniz sayfada yukarıdaki gibi form açılacaktır. Burada sırasıyla gireceğiniz bilgiler ;

1-> T.C Kimlik Numaranızı giriniz.

2-> Açılan sayfada size özel verilen güvenlik kodunu girin.

3-> ‘son’ yazan butona tıklayın.

Adres Kayıt Sistemi’ ne kayıtlı iseniz adres kayıt sorgulama işlemi sonunda ekrana: ” Belirttiğiniz TC Kimlik No’ya ait bir yerleşim yeri adresi sistemde kayıtlıdır” şeklinde bir ifade gelecektir.

Adres Kayıt Doğrulamak İçin Yeni Kayıt Oluşturma

TC kimlik numarası ile adres doğrulama yada adres kayıt sistemine kayıtlı değilseniz; aşağıdaki linke tıklayın ve yönlendiğiniz sayfada aşağıdaki adımları takip edin.

Adres Kayıt Sisteminde Yeni Kayıt Oluşturmak için TIKLAYIN>>

adres kayıt

1-> T.C Kimlik No girin.

2-> Ekranda size verilen Güvenlik kodunu girin.

3-> Sonraki Butonuna tıklayın.

Daha Sonra yeni açılan sayfadaki adımları takip ederek bilgilerinizi doğru olarak giriniz. İl, İlçe, Köy, Mahalle gibi Adres bilgilerinizi tam olarak girin ve sonraki adımlara geçin. Bu işlemlerden sonunda sizin adresinizin ‘Adres Kodu‘ ekranda gözükecektir. ‘Son’ butonuna tıklayarak işlemi sonlandırdığınızda ”İşlem başarıyla tamamlandı.” yazısı gözükecektir.

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir